FNB CUT IXIAS


Central University of Technology

CUT

CUT Ixias
Gian Bester
23 July 2002
Pretoria
Centre
188
93
Agricultural Management
Francois Bester
27 August 2001
Bloemfontein
Flanker
185
93
Agricultural Management
Zac Bester
23 May 2001
Bloemfontein
Wing
173
80
Education Technology
Heino Bezuidenhout
13 March 1997
Roodepoort
Centre
190
95
BEng Civil Engineering
Janko Blignaut
9 April 2002
Klerksdorp
Eighth man
190
95
Mechanical Engineering
Zinedine Booysen
12 December 1998
Oudtshoorn
Scrumhalf
170
76
IT
Brandon Botha
2 May 1999
Mahikeng
Hooker
178
103
IT
Floors Brand
26 February 2001
Stellenbosch
Flyhalf
186
92
Human Resources
David Cary
18 September 1999
Johannesburg
Fullback
174
78
IT
Jandre de Beer
29 January 1998
Bloemfontein
Centre
183
96
IT
Armin de Villiers
15 May 2000
Kimberley
Flanker
187
100
IT
Seppie Dercksen
25 August 2002
Beaufort West
Centre
189
104
Management Sciences in Accounting
Tiaan Drotskie
20 April 1999
Stellenbosch
Hooker
179
104
Education
Nicolas du Buisson
4 August 2001
Bloemfontein
Hooker
179
100
Agricultural Management
Xavier Fourie
3 January 2001
Secunda
Flanker
188
86
Quantity Surveying
Arno Heenop
1 November 2001
Potchefstroom
Flanker
187
103
IT
Carlo Heymans
13 October 2001
Bloemfontein
Flanker
189
92
IT
Cohen Kiewit
8 April 1998
Paarl
Tighthead prop
190
126
Advanced Diploma in Logistics
Jan Kotze
23 September 1997
Heidelberg
Flanker
177
90
Post Graduate in Education
Thakholi Lebohang
14 November 2001
Klerksdorp
Scrumhalf
174
65
Construction Management
Moshoaliba Mamello
8 January 2002
Bloemfontein
Loosehead prop
170
100
Education
Dumisane Malindi
10 June 2000
Welkom
Tighthead prop
185
107
Electrical Engineering
Tsepo Malumane
13 February 2000
Barberton
Wing
179
83
IT
Tebogo Masemola
16 January 1998
KwaZulu-Natal
Tighthead prop
183
108
Human Resource Management
Karabo Maqeba
23 June 1998
Marquard
Centre
180
97
BSc Environmental Health
Irwin Meyer
23 May 2000
Cape Town
Wing
181
96
IT
Andile Mfaswe
5 November 2000
Bloemfontein
Flanker
188
101
Information Technology
Thabiso Msiza
3 September 1997
Pretoria
Loosehead prop
185
96
Agricultural Management
Luvuyo Ndevu
13 November 1997
Knysna
Flanker
179
99
IT
Juan Niewenhuizen
1 July 2002
Krugersdorp
Fullback
184
78
IT
Marnus Nel
17 April 2002
Bethlehem
Hooker
177
93
Civil Engineering
Bennett Nortje
9 January 2001
George
Flanker
190
84
Bcom Marketing
Teboho Rampai
31 October 1999
Botshabelo
Flanker
178
88
Public Management
Matthew Sekele
30 April 1998
Bela Bela
Flanker
195
103
IT
Ulrich Stander
14 May 1999
Bloemfontein
Eighth man
188
102
Quantity Surveying
Kevin Strydom
26 February 2002
Klerksdorp
Flanker
197
98
IT
Triveno Swart
14 April 2002
Paarl
Scrumhalf
165
66
Human Resource Management
Xavier Swartbooi
10 November 1998
Heidelberg
Scrumhalf
169
67
Agricultural Management
Ricoman Titus
23 June 2000
Upington
Wing
189
75
IT
JT van der Walt
20 August 2001
Upington
Flanker
186
100
Electrical Engineering
Kobus van der Walt
20 August 2003
De Aar
Hooker
182
97
Civil Engineering
Jacquin van Wyk
30 June 2001
Macassar
Wing
183
75
Marketing
Charles Williams
10 February 1999
Kimberley
Flyhalf
180
85
IT
De-Angelo Williams
19 August 1997
Wellington
Loosehead prop
180
122
Human Resource Management
Bernard Venter
6 July 2001
Kimberley
Loosehead prop
188
117
Mechanical Engineering
Christiaan Venter
6 September 1999
Bethlehem
Centre
170
83
FET Education
Janus Venter
9 June 1996
Boksburg
Hooker
185
105
IT
Niel Venter
4 July 2001
Cape Town
Flanker
188
103
IT